Kolejny psiak z KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie, który brał udział w zawodach to LORD! 

LORD P 78/03/17
PRZYBLIŻONA DATA UR. 2014 r.
WIELKOŚĆ: DUŻY
RASA: LABRADOR MIX
KASTRACJA: TAK
W SCHRONISKU OD MARCA 2017 r.

Lord to młody, około 5 letni pies w typie labradora. Po raz pierwszy trafił do schroniska znaleziony i nikt po niego się nie zgłosił. Od tego czasu dwukrotnie wrócił już z adopcji z powodu agresji. W schronisku nie wykazuje zachowań agresywnych w stosunku do człowieka, jednak potrafi być nieco charakterny i dlatego powinien trafić do osoby doświadczonej i konsekwentnej.
Jest bardzo żywiołowy i pełen energii. Chętnie współpracuje z człowiekiem, umie podstawowe komendy i zapewne bez trudu nauczy się kolejnych.
Ładnie chodzi na smyczy, czasami jednak może pociągnąć gdy coś go bardzo zainteresuje. Zdarza się mu wyrywać do mijanych psów. Niestety miał spore braki w socjalizacji i nie do końca wie jak powinien zachowywać się względem czworonogów. Na widok innego psa zdarza mu się nakręcać, ciągnąć w jego stronę i szczekać co nie jest dobrze odbierane przez drugiego psa. Jeśli jednak pies zignoruje jego początkowe zaczepki Lord po kilku minutach uspokaja się i można z nim podejść do drugiego psa w celu zapoznania i najczęściej potem zachowuje się już prawidłowo. Jego zachowanie względem innych psów jest coraz lepsze, ma kilku spacerowych kompanów, z którymi bardzo dobrze się dogaduje. Obecnie boks zamieszkuje z drugim psem i nie ma między nimi żadnych konfliktów. Jeśli miałby w domu zamieszkać z innym psiakiem należy je wcześniej ze sobą zapoznać.
Jeśli miałby trafić do domu z dziećmi, powinny być one starsze, kilkunastoletnie, ponieważ Lord wciąż potrzebuje wychowania. Obecnie, gdy czegoś chce lub bardzo się ekscytuje, często skacze na człowieka nie przejmując się swoimi gabarytami a także zdarza mu się dość mocno podgryzać, dlatego mniejszym dzieciom mógłby zrobić krzywdę.
Przyszły właściciel będzie musiał zapewnić Lordowi odpowiednią dawkę ruchu, a także nastawić się na pracę z psem by wyeliminować niechciane zachowania.

Kontakt do wolontariusza: tel.: 503 757 874