Drodzy, pojawiło się wiele pytań dotyczących startów w poszczególnych kategoriach. Zawody organizujemy nie od dziś i zawsze staramy się wsłuchiwać w Wasze opinie i brać je pod uwagę przy tworzeniu kolejnych wydarzeń jednak pewne ustalenia pozostają niezmienne.

Kategoria HOBBY na naszych niebieskich zawodach to kategoria tzw. rodzinna, w której chcemy nagradzać drużyny z dzielnymi dzieciakami, pokonujące krótszą trasę. Rozumiemy, że nie każdemu zawodnikowi, a także zwierzakowi zdrowie pozwala na pokonanie dłuższej trasy, ale nie jesteśmy w stanie dopasować się do potrzeb wszystkich.

Zawody posiadają swoją formułę i mają być też pewnego rodzaju wyzwaniem. Jest czas, by się do nich odpowiednio przygotować, a psom stopniowo wydłużać dystans spacerowy. Cel charytatywny jest ważny, ale to wciąż zawody dogtrekkingowe, które wymagają odpowiedniej formy zdrowotnej zarówno zawodnika, jak i czworonoga. Dłuższą trasę można pokonać własnym tempem, dopasowanym do warunków zespołu. Każdy zgłoszony pies będzie też przechodził odprawę weterynaryjną, która finalnie zakwalifikuje go do startu.

REGULAMIN zawodów dostępny jest tutaj: https://tiny.pl/t6sqp