Jako, że nigdy za dużo informacji, to już dziś chcielibyśmy przekazać kilka bardzo ważnych kwestii dotyczących odprawy technicznej. O wszystkim tym będziemy jeszcze wspominać w dniu zawodów, jednak warto przekazać Wam to już i teraz, większa szansa że przeczytacie. Podczas odprawy będzie niewątpliwy szczek, jazgot i wycie i mimo szczerych chęci możemy nie być do końca słyszalni.

Podobnie jak w poprzednich latach o końcowej klasyfikacji decydować będzie w pierwszej kolejności ilość poprawnie odnalezionych punktów, następnie czas.
Np. jeśli jeden zawodnik odnajdzie wszystkie punkty w 4 godziny, to i tak wygra z zawodnikiem, który przybędzie na metę w 3 godziny, ale bez jednego punktu.
W przypadku, gdy dwóm zawodnikom będzie brakować jednego punktu, zdecyduje czas.

Ponownie zachęcamy Was do poćwiczenia umiejętności nawigacyjnych i czytania mapy, zwłaszcza że w tym roku będzie to konieczne na każdej trasie (poza SPORTEM) 😉
Musicie pamiętać o tym, że mapy turystyczne (a na takich tworzona jest mapa dla Was) nigdy nie są w 100% dokładne, zwłaszcza jeśli idzie o ścieżki. Wielu rzeczywiście istniejących na mapie nie uświadczycie, a inne które powinny w terenie być, już dawno zarosły.
I tu z pomocą przychodzi kompas, „czytanie” poziomic, rozpoznawanie położenia dzięki stałym elementom krajobrazu.
Ot „truskawka na torcie”🍓, jak by rzekł klasyk.
Czeka Was zresztą kilka takich niespodzianek, jak np. długi marsz ścieżką, której próżno na mapie wyszukiwać 😉

Wielu z Was oczekuje od nas by nasze trasy były trudniejsze niż na innych zawodach i my (z niekłamaną przyjemnością) staramy się to zapewnić 😈

Nasze piękne Dolinki pocięte są parowami, pełno w nich sterczących skałek, stąd możecie się spodziewać, że miejscami będzie stromo, czy to w górę czy to w dół.
Tu uchylimy rąbka tajemnicy, że część punktów będzie się znajdować w bezpośrednim sąsiedztwie skałek. Musicie słuchać uważnie odprawy, będziemy wtedy podawać informację czy punkt znajduje się u góry czy u dołu.

Jak zawsze przypominamy o bezwzględnym zakazie spuszczania psów ze smyczy, zarówno podczas pokonywania trasy, jak i na terenie bazy zawodów
Psy absolutnie nie mogą startować w kolczatkach
Zdajemy sobie sprawę, że niektóre psiaki podczas momentu startu zachowują się dość… niegrzecznie 😉, dlatego prosimy konieczność założenia psu kagańca (tylko fizjologicznego) na czas startu zgłaszać w biurze zawodów.
I koniecznie… sprzątamy po swoich psach💩 Brandysówka jest campingiem, gdzie kręci się sporo ludzi, również dzieci
Zachowajmy to miejsce w porządku

Chcemy tu również wspomnieć, o czymś, o czym mamy nadzieję, że nie musimy przypominać, mianowicie o „terenowym savoir vivrze”. Różnie mogą Was pokierować nogi👣, raz lepiej raz gorzej. Apelujemy o absolutne nieprzekraczanie pól rolnych czy upraw! Uszanujmy cudzą własność i pracę.
Pamiętajcie również o konieczności poruszania się zgodnie z przepisami ruchu drogowego, tam gdzie będzie to konieczne.

To chyba tyle, ile możemy powiedzieć dzisiaj.
Wszystkie ważne informacje, potrzebne do pokonania sobotnich tras usłyszycie podczas odprawy technicznej 🙂

Kto przeczytał całość łapka w górę👍